Warsztaty

 

Dziękujemy wszystkim, ktrórzy wzięli udział w warsztatach misyjnych oraz teatralnych i życzymy udanych zastosowań poznanych metod w pracy z dziećmi i młodzieżą.

 

Pola Dialogu - Pomoc Kościołowi w Potrzebie

Krakowskie Biuro Organizacji zaprasza grupy szkolne do swojej siedziby w Krakowie, gdzie oferuje udział w warsztatach tematycznych.

W maju 2017 roku, w Krakowie powstało nowe miejsce na mapie Krakowa pod nazwą „Pola Dialogu”, przy ul. Stradomskiej 6.

Głównym elementem tego miejsca jest wystawa stała pod tytułem: „Współczesne Prześladowania Chrześcijan” prezentująca przedmioty zniszczone przez tzw. Państwo Islamskie. Druga wystawa czasowa pt. „Wołanie o pokój” prezentuje około 70 rysunków na temat sytuacji w Syrii wykonanych przez dzieci z Aleppo i Homs w październiku 2016 roku. Na ścianie można ujrzeć wierną kopię murala z Betlejem przedstawiającego Gołąbka Pokoju w kamizelce kuloodpornej z wymierzonym w niego celownikiem pistoletu.

Pola dialogu-wystawa

Pola dialogu-kawiarenka"Pola Dialogu" to pierwsze w Polsce miejsce dialogu i spotkań, gdzie będzie można uzyskać informacje na temat współczesnych prześladowań chrześcijan, przedstawione będą także dane statystyczne o stanie wolności religijnej na świecie.

Organizowane będą spotkania, konferencje i debaty z zaproszonymi Gośćmi. Zapraszane będą osoby z różnych stron i środowisk, które będą debatować na wiele ciekawych tematów.

Istnieje możliwość zakupienia pamiątek z Ziemi Świętej, wykonanych z drzewa oliwnego przez tamtejszych chrześcijan. Na Polach Dialogu powstała również mała kawiarenka, gdzie każdy może napić się kawy i herbaty prosto z Etiopii i Rwandy. Cały dochód ze sprzedaży przekazywany jest chrześcijanom z tych krajów.

Pola Dialogu można odwiedzać od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-18:00 oraz w soboty (od 10.00 do 14.00).

Więcej informacji znajdziesz tutaj