Fundacja "Dzieło Nowego Tysiąclecia"

Stypendium FDNT - informacje ogólne

UWAGA! W SPRAWIE WOLNYCH MIEJSC STYPENDIALNYCH PROSZĘ DZWONIĆ BEZPOŚREDNIO DO KOORDYNATORA

1. Aby zacząć staranie o przyznanie stypendium Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia", kandydat powinien najpierw złożyć odręcznie napisane podanie do koordynatora Fundacji. Dla Archidiecezji Krakowskiej jest nim ks. Piotr Zioło - telefon kontaktowy: 606-137-220.

2. Podanie składa się w Wydziale Katechetycznym Kurii Metropolitalnej w Krakowie. Można to  zrobić osobiście w godzinach dyżurowania Wydziału Katechetycznego lub wysłać tradycyjną pocztą pod adres:

Wydział Katechetyczny
Kurii Metropolitalnej w Krakowie
Ks. Piotr Zioło
ul. Franciszkańska 3
31 - 004 Kraków

3. Podanie zostanie rozpatrzone pozytywne jeśli spełnia wymagane kryteria (podane poniżej) oraz gdy istnieją wolne miejsca stypendialne przyznane dla Archidiecezji Krakowskiej.

4. Po rozpatrzeniu i wstępnej akceptacji podania koordynator kontaktuje się z działem technicznym Fundacji, który przesyła kandydatowi - na podanego przez niego maila - dane do wniosku internetowego. Wcześniej nie należy gromadzić żadnych dokumentów i wysyłać ich do koordynatora! Robi się to dopiero po otrzymaniu informacji z Fundacji i według załączonej w mailu instrukcji.

Uwaga!
Podania pisane do koordynatora nie są jeszcze wnioskiem właściwym do Fundacji!

5. Formularz podania do koordynatora znajduje się pod tym LINKIEM.

Kryteria otrzymania stypendium

WIEK - od II klasy Gimnazjum do klasy maturalnej

ŚREDNIA OCEN - w Gimnazjum powyżej 4,8 a w liceum powyżej 4,5

DOCHÓD na osobę w rodzinie - do 1.120 zł brutto na miesiąc