Olimpiada Teologii Katolickiej

90-458 Łódź, ul. Ks. I. Skorupki 3
katechet@archidiecezja.lodz.pl

Temat Olimipady

Pokój i nadzieja dla Europy w nauczaniu Benedykta XVI i Franciszka.

Terminy poszczególnych etapów

• etap szkolny - 29 listopada 2017 (UWAGA - wcześniej podana była błędna data 22 listopada)
  • etap diecezjalny – 7 marca 2018 r. o godz. 11.00 w Domu Duszpasterskim Sanktuarium w Krakowie - Łagiewnikach
  • etap ogólnopolski – 5-7 kwietnia 2018 r. w Porszewicach koło Łodzi.

Strona internetowa OTK

www.otk.pl

Diecezjalny Komitet Organizacyjny XXVIII OTK

Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej

ul. Franciszkańska 3, 31-004 Kraków

tel. 12 62 88 159,160, e-mail: wddim@diecezja.krakow.pl

Dodatkowe informacje

1. Pytania do olimpiady na szczeblu szkolnym zostaną przesłane do szkół na kilka dni przed terminem etapu szkolnego.
  2. Do etapu diecezjalnego Olimpiady kwalifikuje się dwóch najlepszych uczestników etapu szkolnego. Nie przewidujemy żadnych wyjątków.
  3. Uczniów tych należy zgłosić pisemnie do Wydziału Katechetycznego, ul. Franciszkańska 3, do 15 grudnia 2017 r. na załączonym do poczty z pytaniami formularzu zgłoszeniowym (prosimy pamiętać o pieczątce szkoły i podpisie Dyrekcji oraz koniecznie o nazwisku katechety uczącego zgłaszanych uczniów).
  4. Etap diecezjalny Olimpiady Teologii Katolickiej odbędzie się 7 marca 2018 r. (środa) – w Domu Duszpasterskim Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach przy ul. Siostry Faustyny 3 (dokładna godzina zostanie podana w późniejszym czasie).
    Nie będziemy wysyłać osobnych zaproszeń i zawiadomień o etapie diecezjalnym!
  5. Dla 10 najlepszych uczestników finału diecezjalnego są przewidziane pamiątkowe dyplomy i upominki.
  6. We wszystkich sprawach budzących wątpliwości prosimy o kontakt: Wydział Katechetyczny – adres i telefon jak wcześniej lub ks. Andrzej Wciślak – kom. 507 926 712.

WYNIKI ETAPU DIECEZJALNEGO OTK

Ks. Albert Wołkiewicz

Pobierz pełną tabelę

Finał Ogólnopolski OTK

Weronika Mroczek z diecezji siedleckiej została laureatką I – miejsca XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, która odbyła się w dniach 5-7 kwietnia br. w Porszewicach k. Łodzi. Kolejne miejsca na podium zajęli Paweł Izydorczyk z archidiecezji poznańskiej i Weronika Czekańska z archidiecezji przemyskiej.

W trzecim, ostatnim dniu strać teologicznych młodzi z 41 diecezji Polski uczestniczyli w porannej Mszy św., której przewodniczył ks. bp Marek Marczak – biskup pomocniczy archidiecezji łódzkiej, a pod koniec której ogłoszono wyniki wczorajszego testu, z którego wyłoniono dziesięciu najlepszych. Wśród nich znaleźli się:

Weronika Czekańska – archidiecezja przemyska
Marek Gulczyński – archidiecezja poznańska
Paweł Izydorczyk – archidiecezja poznańska
Anna Kozanowska – diecezja toruńska
Laura Lipińska – archidiecezja warszawska
Weronika Mroczek – diecezja siedlecka
Alicja Podleśny – archidiecezja katowicka
Mateusz Pogonowski – diecezja zielonogórsko – gorzowska
Bartłomiej Sidor – archidiecezja białostocka
Wiktoria Wierzbicka – diecezja rzeszowska

– Jak wiemy mniej więcej 10 tys. młodych wzięło udział w tej olimpiadzie, na różnych jej etapach. – mówi ks. bp Marek Marczak. – 10 tys. młodych pogłębiło swoją wiedzę o Bogu i o Kościele świętym. Bardzo cieszy tak liczny udział ludzi młodych poszukujących i chcących pogłębić swoją wiarę. – podkreślił biskup.

Laureaci trzech pierwszych miejsc XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej otrzymali w nagrodę pielgrzymkę do sanktuariów bałkańskich, ufundowaną przez Biuro Turystyczno – Pielgrzymkowe FRATER, oraz indeks na wybrana uczelnię wyższą w Polsce.

Kolejna XXIX Olimpiada Teologii Katolickiej odbędzie się w kwietniu 2019 roku w Opolu, a jej tematem będzie św. Jacek i Nowa Ewangelizacja.

www.otk.pl