Metropolita Krakowski

Dialogi u św. Anny

Arcybiskup Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski, zaprasza na "Dialogi u św. Anny":

Kolejne spotkanie odbędzie się w czwartek, 14 grudnia o godz. 20.15. Tematem będzie: Rodzina Bogiem silna.  Troska o rodzinę w dzisiejszych czasach.

Zapraszamy wszystkich katechetów i osoby, którym problematyka nauczania religii jest bliska oraz tych, dla których jest ona kontrowersyjna i rodzi wiele pytań, by je zadać Arybiskupowi. Można to zrobić tutaj lub osobiście, przychodząc do Kolegiaty św. Anny 14.12.2017 r.

Dialogi u Św. Anny 23.11.2017

Kolejne spotkanie odbyło się w czwartek, 23 listopada o godz. 20.15. Tematem było: Życie nasze zmienia się, ale się nie kończy. Śmierć i co dalej?

Zobacz wiedorelację: tutaj oraz tutaj

Dialogi u Św. Anny 28.09.2017
Katecheza i nauczanie religii w przestrzeni społecznej

Sierpniowe Spotkania Katechetyczne

  1. Wykład abp prof. dra hab. Marka Jędraszewskiego, Metropolity Krakowskiego pt. "Sens i prawo nauczania religii w szkole" na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego 2017/2018, Filharmonia krakowska, 30 sierpnia 2017 r.

    https://www.youtube.com/watch?v=aEC3qZeZx2I

     
  2. Homilia abp Marka Jędraszewskiego podczas Mszy świętej dla katechetów w Kolegiacie św. Anny, 30 sierpnia 2017 r.

    https://www.youtube.com/watch?v=8XMewzZrBP8

80 rocznica druku pierwszego obrazka Jezusa Miłosiernego

Z okazji 80. rocznicy wydrukowania pierwszych w świecie obrazków Jezusa Miłosiernego i pobytu św. Siostry Faustyny Kowalskiej w Wydawnictwie J. Cebulskiego, 28 września br. na „Kamienicy Kolegiackiej” przy ul. Szewskiej 22 została odsłonięta tablica pamiątkowa. Odsłonięcia dokonał abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski, w obecności władz miasta Krakowa i Uniwersyteckiej Kolegiaty św. Anny, sióstr ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia z przełożoną generalną m. Petrą Kowalczyk, apostołów Bożego Miłosierdzia i czcicieli św. Siostry Faustyny.

Fotorelacja z wydarzenia tutaj.