Maturzyści

Rekolekcje dla maturzystów – 2017 r.

Zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich katechetów uczących maturzystów o organizowanie dla nich rekolekcji półzamkniętych czy zamkniętych. Dobrze byłoby wykorzystać liczne domy rekolekcyjne naszej archidiecezji, i to w czasie, kiedy jest jeszcze w sercach młodych stosunkowo spokojnie, a więc jesienią. Doświadczenie dotychczasowe potwierdza, że owoce wyjazdowych rekolekcji odprawionych pod kierunkiem katechety, spowiedź, rozmowy, zamyślenie są bardzo pomocne w po­szu­ki­waniu własnego powołania przez młodzież i zostawiają trwały ślad na wiele lat.

Tym, którzy nie będą mogli uczestniczyć w rekolekcjach klasowych czy szkolnych, czy też maja większe wymagania, Wydział – jak w poprzednich latach, także i w tym roku – planuje rekolekcje zamknięte dla maturzystek: u sióstr nazaretanek, duchaczek i sercanek w Krakowie i dla maturzystów w Wyż­szym Seminarium Duchownym. Planowane są również nowe formy rekolekcyjnego czasu.

Od wielu lat liczni katecheci udają się ze swoimi maturzystami do Częstochowy i w nocnym czuwaniu przed Cudownym Obrazem błagają Boga o potrzebne łaski. Zachęcamy do pielęgnowania tej tradycji.

Msza św. w intencji maturzystów

W niedzielę, 3 maja 2017 o godz. 18.30 w Bazylice Mariackiej będzie odprawiona Msza św. dla zdających maturę. Planowane są również Msze św. dla maturzystów w innych sanktuariach archidiecezji: w Ludźmierzu, Myślenicach, Trzebini oraz większych miastach.

Różnorodność ofert dla maturzystów

Dni skupienia, nocne czuwania, rekolekcje: otwarte, bądź zamknięte, specjalne Msze św. dla maturzystów, indywidualne zaproszenia – to wszystko wydaje się być konieczne, aby jak najwięcej maturzystów znalazło coś dla siebie i zatrzymało się, pomyślało o swym życiu, powołaniu. Bardzo prosimy wszystkich katechetów, aby włączyli się w duszpasterską tros­kę o maturzystów. Wszystkim Katechetom, którzy włączyli się w dusz­pasterstwo maturzystów w minionych latach serdeczne „Bóg zapłać!”.