Maturzyści

Msza św. w intencji maturzystów

3 maja 2018 r. o godz. 18.30 w Bazylice Mariackiej będzie odprawiona Msza św. dla zdających maturę. Planowane są również Msze św. dla maturzystów w innych sanktuariach archidiecezji, między innymi w Ludźmierzu, Myślenicach i Trzebini.

Różnorodność ofert dla maturzystów

Od wielu lat katecheci udają się ze swoimi maturzystami do Częstochowy i w nocnym czuwaniu przed Cudownym Obrazem błagają Boga o potrzebne łaski. Zachęcamy do pielęgnowania tej tradycji.

Wyższe Seminarium Duchowne w Krakowie organizuje rekolekcje dla maturzystów chcących zadumać się nad dalszym sposobem pokierowania swym życiem i odpowiedzią na Boże wezwanie.

Dni skupienia, nocne czuwania, rekolekcje: otwarte, bądź zamknięte, specjalne Msze św. dla maturzystów, indywidualne zaproszenia i inicjatywy ewangelizacyjne – to wszystko wydaje się być niezwykle cenne, aby jak najwięcej maturzystów zatrzymało się na moment w tym burzliwym okresie, pomyślało o swym życiu i powołaniu. Wszystkim Katechetom, którzy włączyli się w dusz­pasterstwo maturzystów w minionych latach serdeczne „Bóg zapłać!”.