• Błąd, taki plik nie istnieje, spróbuj ponownie.

Metropolita Krakowski

Dialogi abp Marka w nowej odsłonie

Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski zaprasza na „Dialogi", czyli cykl tematycznych spotkań z wiernymi, ale także ze wszystkimi zainteresowanymi.

To okazja do rozwiania wątpliwości i lepszego poznania Kościoła.

Spotkania rozpoczynają katechezy na wybrany w danym miesiącu temat, następnie Arcybiskup Metropolita odpowiada najpierw na nadsyłane wcześniej pytania, a potem na pytania zadawane „na żywo”. W roku 2018 „Dialogi” będą miały miejsce w kolegiacie akademickiej św. Anny (ul. św. Anny 11) oraz w czterech wybranych kościołach Krakowa: Świętego Brata Alberta (os. Dywizjonu 303 nr 63), NMP z Lourdes (ul. Misjonarska 37), MB Różańcowej (Piaski Nowe, ul. Nowosądecka 41) oraz bazylice oo. Dominikanów (ul. Stolarska 12).

Plan i tematyka są podane na plakatach i stronie internetowej www.dialogi.pl. Pytania kierowane do Księdza Arcybiskupa można przekazać poprzez formularz na tej stronie.

W tym roku spotkania mają rozpoczynać się projekcją sondy ulicznej, w której młodzi ludzie poruszają dany temat z przechodniami spotkanymi na ulicach Krakowa. Arcybiskup w swojej katechezie będzie mógł więc odnieść się także do opinii osób, które nie uczęszczają regularnie do kościoła.

Najbliższe będzie poświęcone tematowi: Spowiedź i kierownictwo duchowe a psychika człowieka. Odbędzie się 15 marca 2018 r. o godz. 20.15 w kościele św. Alberta, os. Dywizjonu 303 nr 63.

TEMATY
DIALOGI ARCYBISKUPA 2018
WG SONDY INTERNETOWEJ PRZEPROWADZONEJ WŚRÓD STUDENTÓW:

15 marca, godz. 20.15,  kościół św. Brata Alberta, os. Dywizjonu 303 nr 63: Spowiedź i kierownictwo duchowe a psychika człowieka.

19 kwietnia, godz. 20.15, kolegiata św. Anny, ul. Św. Anny 11:
Powołanie. Jak rozeznać?

17 maja, godz. 20.30, kościół NMP z Lourdes, ul. Misjonarska 37:
 Czy chcemy tego samego? Wola Boga a wola człowieka.

14 czerwca, godz. 20.15, kolegiata św. Anny, ul. Św. Anny 11:
IV Przykazanie. Szacunek - czy zawsze?

18 października, godz. 20.15, kościół MB Różańcowej, ul. Nowosądecka 41 (piaski Nowe):
Stulecie niepodległości. Kościół a państwo. Relacje.

15 listopada, kolegiata św. Anny, ul. Św. Anny 11:
Liturgia – sprawnie czy godnie?

13 grudnia, bazylika Trójcy Świętej, ul. Stolarska 12:
Modlitwy charyzmatyczne w Kościele

Dialogi u św. Anny 14.12.2017

Nie ma bardziej wyrazistego kryterium człowieczeństwa niż solidarność i nieobojętność na los ludzi, których istnienie jest zagrożone. Jeśli umywamy od tego ręce, powtarza się gest Piłata - mówił podczas grudniowych „Dialogów u św. Anny" abp Marek Jędraszewski w odniesieniu do odwołanej niedawno konferencji "Prawo dziecka do życia".

Dialogi u Św. Anny 23.11.2017

Kolejne spotkanie odbyło się w czwartek, 23 listopada o godz. 20.15. Tematem było: Życie nasze zmienia się, ale się nie kończy. Śmierć i co dalej?

Zobacz wiedorelację: tutaj oraz tutaj

Dialogi u Św. Anny 28.09.2017
Katecheza i nauczanie religii w przestrzeni społecznej

Sierpniowe Spotkania Katechetyczne

1. Wykład abp prof. dra hab. Marka Jędraszewskiego, Metropolity Krakowskiego pt. "Sens i prawo nauczania religii w szkole" na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego 2017/2018, Filharmonia krakowska, 30 sierpnia 2017 r.

2. Homilia abp Marka Jędraszewskiego podczas Mszy świętej dla katechetów w Kolegiacie św. Anny, 30 sierpnia 2017 r.

80 rocznica druku pierwszego obrazka Jezusa Miłosiernego

Z okazji 80. rocznicy wydrukowania pierwszych w świecie obrazków Jezusa Miłosiernego i pobytu św. Siostry Faustyny Kowalskiej w Wydawnictwie J. Cebulskiego, 28 września br. na „Kamienicy Kolegiackiej” przy ul. Szewskiej 22 została odsłonięta tablica pamiątkowa. Odsłonięcia dokonał abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski, w obecności władz miasta Krakowa i Uniwersyteckiej Kolegiaty św. Anny, sióstr ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia z przełożoną generalną m. Petrą Kowalczyk, apostołów Bożego Miłosierdzia i czcicieli św. Siostry Faustyny.

Fotorelacja z wydarzenia tutaj.