• Błąd, taki plik nie istnieje, spróbuj ponownie.

Metropolita Krakowski

Dialogi u św. Anny

Dialogi u św. Anny 14.12.2017

Nie ma bardziej wyrazistego kryterium człowieczeństwa niż solidarność i nieobojętność na los ludzi, których istnienie jest zagrożone. Jeśli umywamy od tego ręce, powtarza się gest Piłata - mówił podczas grudniowych „Dialogów u św. Anny" abp Marek Jędraszewski w odniesieniu do odwołanej niedawno konferencji "Prawo dziecka do życia".

Czytaj więcej

Dialogi u Św. Anny 23.11.2017

Kolejne spotkanie odbyło się w czwartek, 23 listopada o godz. 20.15. Tematem było: Życie nasze zmienia się, ale się nie kończy. Śmierć i co dalej?

Zobacz wiedorelację: tutaj oraz tutaj

Dialogi u Św. Anny 28.09.2017
Katecheza i nauczanie religii w przestrzeni społecznej

Sierpniowe Spotkania Katechetyczne

  1. Wykład abp prof. dra hab. Marka Jędraszewskiego, Metropolity Krakowskiego pt. "Sens i prawo nauczania religii w szkole" na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego 2017/2018, Filharmonia krakowska, 30 sierpnia 2017 r.

    https://www.youtube.com/watch?v=aEC3qZeZx2I

     
  2. Homilia abp Marka Jędraszewskiego podczas Mszy świętej dla katechetów w Kolegiacie św. Anny, 30 sierpnia 2017 r.

    https://www.youtube.com/watch?v=8XMewzZrBP8

80 rocznica druku pierwszego obrazka Jezusa Miłosiernego

Z okazji 80. rocznicy wydrukowania pierwszych w świecie obrazków Jezusa Miłosiernego i pobytu św. Siostry Faustyny Kowalskiej w Wydawnictwie J. Cebulskiego, 28 września br. na „Kamienicy Kolegiackiej” przy ul. Szewskiej 22 została odsłonięta tablica pamiątkowa. Odsłonięcia dokonał abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski, w obecności władz miasta Krakowa i Uniwersyteckiej Kolegiaty św. Anny, sióstr ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia z przełożoną generalną m. Petrą Kowalczyk, apostołów Bożego Miłosierdzia i czcicieli św. Siostry Faustyny.

Fotorelacja z wydarzenia tutaj.